İzlenesi Netflix dizileri 2018 [Öneriyorum]

Şu Netflix olmasa akşamları canımız sıkıldığında ne yapardık bilmiyorum. Öncelikle söyleyeyim bu yazıda kesinlikle Spoiler yok!

Şaka bir yana yabancı dizi hayranlığım yok ama yabancı dizi diye ölen bir sürü arkadaşım var. Başta eşim Kore dizileri hastası. Yabancı diziler izlemeye ve keşfetmeye devam etsem de şimdilik izlediğim ve gözlemlediğim en güzel Netflix dizilerini yabancı dizi tavsiyesi arayanlar için yorumladım;

  • La Casa De Papel (Öneriyorum)
  • Black Mirror (Öneriyorum / İzledim / çok iyi hatta çok çok iyi)
  • Breaking Bad (Öneriyorum)
  • Prison Break (Öneriyorum çok çok iyiymiş)
  • Game Of Thrones (Öneriyorum / biraz izledim / hastaları var)
  • Ozark (Öneriyorum / izledim /bu yabancı dizi biraz yavaş ilerliyor ama vaktiniz boşa geçmez)
  • Suits (Öneriyorum / izliyorum /zeki bir adam portresi ve iş hayatının rekabeti üzerine biraz komedi içeren dizi)

[adinserter block=”1″]

Diziye nasıl başlanır? Dizi nasıl seçilir ki?

Vakit ayırmışken iyi bir yapıma başlamak en güzelidir. Sırf devamında neler olup bitiyor diye ilk 10 bölümünden sıkıldığınız bir diziye devam etmenin bir mantığı pek yok.

*Yerli özel yapım diziler için Blue TV ve Puhu TV üzerinden bir kaç bölümüne baktığım Fİ dizisi ile henüz bakmadığım ama yine çok önerilen Şahsiyet dizisi de izleme listenize eklenebilir.

Geçenlerde deneme amaçlı OZARK adlı yabancı diziye başladım. Sonuç ne mi?

3 Günde tüm bölümleri izledik ve diziyi bitirdik. Bu dizide daha önce izlemedim ama anlatılanlardan sezimlediğim ve ekşi sözlükten okuduğum kadarıyla Breaking Bad benzeşmesi söz konusuymuş.

Ortada zeki bir adam var ve daha iyi bir hayat için hayatını nasıl berbat ettikleri anlatılıyor. Tabi ki herşey bundan ibaret değil. Zekice planlar, başarılı bir iş insanının hayatta herşeyin üstesinden bir şekilde gelmesi.

Black Mirror için ayrı bir başlık açmam gerek

Aslında teknolojinin zararlarını dizileştirmişler desem çok mu basit kalır bilemiyorum ama altı üstü 8 10 bölümden oluşan bu diziyi mutlaka izleyin. Her bölümde ayrı oyuncular, ayrı bir senaryo ve final söz konusu. Yani bir anlamda film gibi.

Teknolojiden de ziyade içerisinde fazlaca ironi ve manidarlık bulunan etkileyici bir yapım.

Toplayacak olursam;

Dizi izlemeye vakit ayırarak zihninizi tazelemek iyidir. İyi bir dizi söz konusuysa o zaman gerçekten şanslısınız demektir. Ben size bu yazıda henüz başlamadıysanız yabancı dizi tavsiyelerimi sıraladım. İzledikleriniz ya da başlamak istediklerinizle ilgili fazla spoiler vermemek kaydıyla yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Son bir not olarak Netflix hakkında da söyleyeceklerim var, onları da ayrı bir yazıda paylaşacağım.

GÜNCELLEME: 01.12.2018; SUITS dizisinin sonuna geldik muhtemelen bir iki güne bitireceğiz. En sevdiğim diziler arasında yerini alacağını paylaşmak istedim. Gabriel Macht hayranı da olduk hadi bakalım (: . 5 sezon ne çabuk da bitti, Louis, Rachel, Jessica ve Mike sizleri de özleyeceğim sanırım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir