WordPress’te vurgulu arka plan nasıl yapılır?

WordPress’te bir yazıyı vurgulamak, yani bir kelimeyi öne çıkarmak için arka planını farklı bir renkte nasıl boyayabileceğinizi paylaştım.

Bu yazıda olduğu gibi  bazı kelimeleri vurgulamak , önemli yerlerin altını çizmek için eklenti kullanmaya gerek yok.

WordPress; eklentileri ile araba sürüp yemek yapabileceğiniz , seyahat edebileceğiniz ve aklınıza gelebilecek neredeyse herşeyi yapabileceğiniz bir blog altyapısıdır (!). Tabi ki değil, bazen ufacık şeyleri bile halledemeyebilirsiniz bu altyapıyı kullanıyorsanız.

WordPress’te yapmak istediğiniz şeyle ilgili bir kelimeyi eklenti havuzundan ücretiz şekilde kolayca yapabilirsiniz. Ancak bu yazılım sahip olduğu bazı özellikler ile hiç eklenti kullanmadan da bir çok şeyi ufak kod parçacıklarıyla yapabilmenize olanak sağlıyor.

Eklenti kullanmadan vurgulu yazı yazmak  olayı da bu ufak kod parçacıklarıyla metin editöründe kendi kendinize yapabileceğiniz şeyler arasında.

WordPress’te vurgulu arka plan, yani bir kelimeyi fosforlu kalemle çizmeniz için;

<span style="background-color: #FFFF00;">İÇERİK</span>

Kodunu kullanmanız yeterli. Tahmin edeceğiniz üzere İÇERİK yazan kısma vurgulamak istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz oluyor bitiyor..

Diğer yöntem ise bir eklenti kullanarak wordpress’te vurgulu yazı yazmak

Eklenti Adı: TinyMCE Advanced, Eklentiyi yükledikten sonra tiny mce ayarlarından üst menüyü düzenlerken arka planı boyama aracını ekliyorsunuz ve artık kod eklemiyorsunuz. Seçtiğiniz kelimeyi vurguluyor.

[adinserter block=”1″]

Peki bir yazıyı vurgulamak size ne kazandırır?

Kesinlikle kullanıcı deneyimini artırır. Yazıyı düz ot gibi görünümden kurtarır irili ufaklı başlıklı boyalı makyajlı bir hale büründürür.

Hemen çıkma oranı denilen mereti artırır. Önemli yerleri bulması için google botlarına yardım eder ve google sıralamanızı artırır.

Hasılı;

Yazı yazmak ve paylaşımlarınızı insanların daha verimli kullanabilmelerini amaçlıyorsanız bu da güzel bir ipucu yazısıydı. Blog ipuçları hakkında faydalı bilgileri paylaşmaya vakit buldukça devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir