Google Play’e nasıl kitap yüklenir?

Google play’de nasıl kitap yayımlanır? Google play’de kitap satmak için bilmeniz gerekenler ve daha fazlasını bu yazıda paylaştım.

Google books üzerinden kitap satmak için Google play kitaplar publisher üzerinden başvuru yaparak kitaplarınızı yüklemeniz yeterli.

Başvuru yaparken dikkat etmeniz gerekenler çok basit;

  • Başvurunuzu Türkçe, düzgün bir dil ve anlatımla kesinlikle doğru bilgilerle doldurmanız gerekmekte.
  • Başvuru bilgilerinizi girerken mutlaka gmail adresinizi kontrol edin.

Hepsi bu kadar. Başvurunuzun değerlendirme süresi 3 – 6 ay arasında değişmektedir. Türkçe kitapların satışı belirli dönemlerde durdurulmakta belirli dönemlerde yeniden aktifleştirilmekte. Siz başvurunuzu yapın, gerisini google’a bırakın.

[adinserter block=”1″]

Kitaplarınızı e-pub, pdf formatlarında yükleyebiliyorsunuz hesabınız aktifleştirildikten sonra yeni kitaplar yüklemek için herhangi bir onaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Google play ve google books üzerinden istediğiniz fiyata satabiliyorsunuz. Deneme amaçlı olarak ben ücretsiz bir e-kitap yükledim.

Google play ve google kitaplar üzerinden ”mimari tasarım ve estetizm” şeklinde bir aratma yaptığınızda kitabıma ulaşabilirsiniz. Aramakla vakit kaybetmek istemiyorsanız da aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli!

GÜNCELLEME 01.03.2019; Google play books hesabımı tamamen kapatma kararı verdim. Bu nedenle buradaki google kitaplar hesabımda yer alan örnek kitap indirme bağlantısını da kaldırdım.

Google play’de kitap yüklemek, geliştirici – publisher hesabı oluşturmak hakkında sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir