Architect at Work 2018 izlenimlerim

Bu yıl ahşap temasıyla gerçekleşen Architect At Work 2018 etkinliği İstanbul Fuar Merkezi’nde Nevzat Sayın, Bahadır Kul gibi ünlü mimarların da katılımıyla sona erdi.

2 Gün boyunca devam eden etkinliğin son günü yani 24 Kasım öğretmenler gününde ben de yer aldım.

Mimarlık firmaları ya da yenilikçi yapı malzemesi üreten firmaların yanı sıra mimarlık ofislerinden çok mimarlık öğrencilerinin katılım sağladığını gözlemledim.

architect-at-work-2018-etkinlik

Architect at work 2018 etkinliği giriş kapısında İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yapıldığını düşündüğüm Pavyonun içerisinde..Evet, pavyona da gittim 🙂

Mimarlıkta pavyon nedir? Aslında tam Türkçe karşılığı olmayan, çoğunlukla parametrik yüzeylerden oluşan bir mekanı sınırlayan estetik kaygı taşıyan içine girilebilen ama tam anlamıyla yaşanamayan mekanlara pavyon denir.

[adinserter block=”1″]

Etkinliğin en güzel kısmı yenilikçi yapı malzemelerini tanıtan standlardan ziyade harika bruch – ikram deskleriydi. Latte ve Mocha oldukça başarılıydı 🙂

Şaka bir yana çelik kapı, duvar kaplaması, dekoratif ürünler, ahşap temalı yapı elemanları için son derece çeşitli alternatifleri bir arada görmek iyiydi.

mimar-nevzat-sayin-architect-at-work-sunum

Mimar Nevzat Sayın tarafından architect at work etkinliğinde yapılan sunumdan bir kare. Tost makinesiyle çekmedim , S7’den bu performansı beklemezdim doğrusu. Sağ kısımda kendileri 🙂

Nevzat Sayın’ın ahşap ve mimarlık bağlamında üretimleri konulu dinleti

NSMH Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri kurucusu bana göre Türkiye’nin önde gelen Mimarlık düşünürlerinden ve üretkenlerinden Nevzat Sayın tarafından 30 yıllık meslek hayatı içerisinde gerçekleştirdiği, tasarladığı ahşap yapıların hikayesini dinlemek / izlemek de son derece keyifliydi.

Ahşabın korkulacak bir malzeme olmadığı, ilk yatırım maliyeti bakımından tercih edilmesi ertelenen ve göz ardı edilen bir malzeme olduğu hakkında samimi bir dinleti olduğunu söylemeliyim.

[ilgili_yazi id=’529′]

Architect at work 2018 etkinliği hakkında

Etkinlikten perşembe günü haberim oldu hemen giriş kartı için başvuruda bulundum ve katıldığım için hiç pişman değilim.

Mimarlıkla ilgili etkinlikler, seminerler ve fuarlar son derece ilgimi çekiyor, severek takip ediyorum.

Genç meslektaşlarıma tavsiyem bu tür etkinlikleri kaçırmamaları yönünde olacak.

[ilgili_yazi id=’381′]

Katıldığım benzer mimarlık etkinliklerini ve çalıştaylarını, dinletilerini, seminerlerini mimarın günlüğü’nde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

“Architect at Work 2018 izlenimlerim” hakkında 2 yorum

    1. Merhaba aylin, yorumun için teşekkür ederim. Bu etkinlikleri mimarizm, arkitera, mimarihaber gibi sitelerden takip edebilirsin. Google keep’ten memnun kalırsan geri dönüşünü bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir