Seo ayarlarını içe aktarma nasıl yapılır?

WordPress seo ayarlarını nasıl içe aktarabileceğinizi bu yazımda paylaştım.

Eğer Genesis Framework gibi farklı bir wordpress tema altyapısını kullanıyorsanız All in one seo pack ya da yoast seo gibi ekstra SEO eklentilerine ihtiyaç duymazsınız.

Ancak benim dün akşam değiştirdiğim gibi temanızı değiştirdiyseniz tüm bu SEO ayarlamalarınız eski tema altyapısındaki kalacaktır.

Yani SEO ayarlarınızı içe aktarmadan yeni temanızdaki yazı ve sayfalardaki SEO ayarları görünmeyecektir. Buraya dikkatinizi çekerim; olmasına yapılmasına rağmen görünmeyecektir. Bu Google botlarının da göremeyeceği anlamı taşır.

[ilgili_yazi id=’82’]

Genesis Framework to All In SEO Pack SEO import nasıl yapılır?

Bunu basit ve kullandıktan sonra hemen silebileceğiniz bir eklentiyle yapmanız son derece mümkün.

Hemen eklentiler > seo data importer yazarak yine Genesis Framework ‘ün geliştiricisi olan StudioPress tarafından yazılan eklentiyle kolayca yapabiliyorsunuz.

Önce SEO ayarlarınızı nereden nereye aktaracağınızı seçiyorsunuz (eklenti ayarlarından) sonrasında eklenti sizin için bu dönüşümü hallediyor.

Eklenti neredeyse tüm SEO eklentilerinin datalarını alarak artık kullanmaya başladığınız yeni SEO eklentisine eksiksiz şekilde transfer edebiliyor.

Peki wordpress seo ayarlarını içe aktarmayı nereden öğrendim?

Cahillik kadar güzel birşey yok (: . Şaka tabi, ufak bir Google aramasıyla ingilizce anlatımlı bir youtube videosuna rastladım ve bunu kolayca yaptım.

Eğer bulamasaydım hatta niyetim önce tek tek elle tüm yazılarımın SEO ayarlarını bir daha yazmak olacaktı.

Böyle bir şey inanılmaz bir vakit kaybı anlamı taşıyordu. Tabiki de öyle yapmadım ve transporter eklentisi yardımıyla wordpress güzelliklerinden faydalandım ve dışa aktardım. Muhtemelen All in one SEO Pack eklentisini de Yoast SEO eklentisiyle değiştirdiğimde yine aynı data transfer eklentisini kullanacağım.

[ilgili_yazi id=’467′]

[adinserter block=”1″]

Çünkü Yoast’ın gelişmiş ayarlamalarının ve ekstra özelliklerinin yanından bile geçmiyor şuan kullandığım SEO eklentisi olan All in one..

Neyse webmaster notlarım arasında yerini alan bu yazımın da sonuna geldik. Merak ettikleriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir