WordPress yazı içi reklam ekleme eklentisi

WordPress yazı içi reklam ekleme eklentisi arayanlara güzel ve kullanması son derece basit bir öneride bulunacağım. Eklenti Ad Inserter adında. Adından da anlaşılacağı üzere bu eklenti wordpress altyapısı kullanıyorsanız sitenize ya da blogunuza kolayca adsense veya diğer reklam ağlarının size sağlayacağı kodları yerleştirerek reklamların yayımlanmasını sağlıyor.

Mimarın günlüğü için çok fazla reklam yayımlama taraftarı olmasam da en azından kendi masraflarını çıkarabilmesi için ben de adsense reklamlarını kullanıyorum.

Belki bir başka yazıda adsense reklamları ve reklam yerleşimleri hakkında pratik ipuçlarını paylaşırım ama bu yazıda yazı içerisinde istediğiniz yere reklam eklemenizi sağlayacak olan WordPress yazı içi reklam ekleme eklentisi hakkında bir kaç şeyi söyleyip kenara çekileceğim.

[ilgili_yazi id=’662′]

WordPress’te yazı içine nasıl reklam eklenir?

wordpress-yazi-ici-reklam-ekleme-eklentisi

Ben henüz wordpress ile yeni tanıştığımda henüz eklenti nedir sorusuna bile yanıt veremediğim dönemlerde bu yazı için reklam ekleme olayını manuel olarak her yazı için tek tek yapıyordum. Yani metin editörünü açarak adsense tarafından bana verilen reklam kodlarını yazının içerisinde istediğim bir pozisyona yerleştiriyordum.

Tabi bu durum hizalama, tema değişikliği ya da diğer sorunlar olduğunda sıkıntıya sebebiyet verebiliyor. Siz bu sorunları yaşamayın diye size harika bir eklenti önerisinde bulunacağım; ”KENDİLERİ AD INSERTER” eklentisi.

Eklentinin harika özellikleri var. Bir çoğunu kullanmaya cesaret edemiyorum şahsen mimar blogger olarak denemek istesem de siteyi gümletmek en son isteyeceğim şey.

Riske girmeden kolayca yapabileceğiniz şeyleri aşağıda paylaştım;

  • Bir reklamı mobilde ya da masaüstünde ya da her ikisinde tablette gösterip gizleme özelliğini kolayca kullanabiliyorsunuz
  • En sevdiğim bir diğer özelliği de bu eklentiyle sidebar yani yan kısımda sticky (yapışkan) ekranı kaydırdıkça hareket eden ve tıklanası reklamları bu eklenti sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Başka bir eklentiye ihtiyaç duymadan.
  • Eklediğiniz reklamları kolayca kaldırabilir, güncelleyebilirsiniz.
  • WordPress yazı içi reklam ekleme eklentisi ile yaptığım güzel bir diğer şey yazının içerisinde kullanabileceğiniz  kısa kod parçacığını size temin etmesi. Yani istediğiniz özel bir yere reklam ekleyebiliyorsunuz.

Eklentinin tüm özelliklerini burada anlatmaya kalksam heralde 3000 kelimeyi aşar ama benim naçizane tavsiyem yazılım kodlama bilginiz benim gibi mükemmel değilse bu eklenti yardımıyla reklamlarınızı hareket ettirebilirsiniz.

Site hızınıza en ufak negatif etkisi olmayacağının en güzel ıspatı benim blogum. Güvenle kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu eklentiyle yapabileceğiniz şeylerin neredeyse sınırı yok. Eklentiden o kadar bahsettikten sonra eklentinin resmi websitesine ve indirebileceğiniz sayfaya bağlantı vermemek olmak, eklentiyi indirmek için burayı tıklayabilirsiniz; Ad Inserter Eklentisi İndir

Öneriyorum kategorisinde paylaştığım diğer harika eklenti tavsiyelerimi de aşağıdan okuyabilirsiniz;

[ilgili_yazi id=’156′]

[ilgili_yazi id=’753′]

[ilgili_yazi id=’82’]

[adinserter block=”1″]

[ilgili_yazi id=’467′]

[ilgili_yazi id=’687′]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir