Mimari konuşmalar Podcast serisini dinlediniz mi?

İnsanlar kendi seslerini dinlemeyi pek sevmezler. Evet, ben de öyle ama söz konusu içerikler yine mimarlıkla ilgili olunca durum biraz değişiyor. Ulusal, uluslararası hatta global evrensel bir değer olan mimarlık konuşuyor benim ağzımdan.

Yani ses tonumdaki titremeler, belki kapı zili, çocukların sesleri 🙂 hatta dış sesler bile yer alsa da anlatılan şeylerin güzelliği anlatandan öne çıkıyor. (Not: Telaffuz hataları, yanlış söyleme şekilleri hatta arada karışan antep ağzı da bu kayıtlarda var)

Farklı , samimi ve gerçekten faydalı olabilecek şekilde blogumda neler yapabilirim diye düşünürken bu podcastleri buldum. Yani evet ben icat etmedim bu sesli blog olayını ama mimarlıkla ilgili salt ses odaklı bir girişim ya da youtuberların getirdiği gınaa nedeniyle bu şekilde farklı bir yola başvurdum. Laf aramızda dinlemek beni izlemekten daha çok katlanılabilir diye düşündüğümden hiç bulaşmadım youtube olaylarına.

mimari-podcast-serisi

[adinserter block=”1″]

Bu podcastlere nereden ulaşabileceğinizden bahsederek bu yazıyı sonlandırayım; Mimari konuşmalar Podcast serisi için üst menüden de ilgili sayfaya ulaşabileceğinizi belirteyim.

Yazımı sonlandırmadan önce mimari blog önerileri yazımda da bahsettiğim Arkilog sitesi, Açık Mimarlık adıyla radyo yayını da yapan bir podcast serisi de halihazırda şuan internet üzerinde yer almaktadır. Benimkiler ise daha spesifik , daha niş kalsa da mimarlık adına sesli – dinleti şeklinde bir sesli blog özelliği de taşımaktadır.

Siz Podcast kayıtlarımı dinledikten sonra ben yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir