Mimarlıkta kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Mimarlık mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler için bu dijital çağda çok fazla seçeneğiniz bulunuyor. Sektörde edindiğim 10 yıla yakın deneyimimde piyasa pratiğinin bunların çok daha fazlası kadarıyla fayda sağladığını söyleyebilirim.

Ancak bu deneyimin kariyer planınızı yaparken doğru yerde çalışıyor olmanız gerektiğini de söylemeliyim. Yani evet, herkesin kendini geliştirebileceği bir işte çalışıyor olması gerekirken herkes bu fırsatı bulamayabilir.

Ki çoğumuzun sadece aylık ne kadar para kazanacağına odaklandığını varsayarsak mimarlıkta kendini geliştirmek isteyenlere yönelik tavsiyeler dijital datalar üzerinden sınırlanmaktadır.

Mimarlıkta kendini geliştirmek isteyenlere tavsiyeler

mimarlikta-kendini-gelistirmek

  1. Özellikle UDEMY gibi platformlarda yer alan mesleki teknik anlatımların bulunduğu kursları edinerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin Mimari Projeler Nasıl Tasarlanır? isimli eğitimi sadece 49.90 TL’ye satın alarak 5 saatten fazla bir anlatımla öğrenebilirsiniz. KURSA GİTMEK VE SATIN ALMAK İÇİN BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.
  2. Teknik konularda kendinizi geliştirmek adına çeşitli dijital kaynaklardan başka basılı yayınları ve kitapları da tercih edebilirsiniz. Bu noktada D&R ve YEM YAYINLARI ‘nı sizlere kesinlikle önermekteyim.
  3. Tasarım yeteneği, organizasyon ve planlama ile kurgusal mimarlık konularında kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda yine UDEMY’de yer alan Mimari Tasarımlar Nasıl Yapılır? adlı eğitimi önerebilirim. Bu eğitimde de yukarıdaki eğitimden farklı olarak mimarlığın daha çok tutku dolu yanlarını ve sanatsal boyutunda daha çok özel yeteneklerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. KURSA GİTMEK VE SATIN ALMAK İÇİN BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.
  4. Çeşitli etkinlikleri ve mimari buluşmaları takip ederek bu organizasyonlarda yer almanız mesleki dili tanımanız ve kendinizi geliştirmeniz noktasında da size katkı sağlayacaktır.
  5. Proje sirkülasyonu fazla olan yerlerde çalışmanız çizim hızınızı ve yeteneğinizi geliştirirken, mimari proje sirkülasyonu az olan ve daha az sayıda çalışanı olan bir ofiste çalışmanız projecilik anlamında sizi işin daha çok yönetsel boyutlarında organizasyon boyutlarında geliştirecektir.

Kendini geliştirme tutkusu zamanla azalıyorsa bir sıkıntı var demektir. Mesleki tutkunuzu kaybetmeden daha fazla şey öğrenme arzunuzu hiç kaybetmemeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir