Udemy Mimarlık kursları hakkında..

Mimarlık bir kaç saatlik video anlatımlarla öğrenilebilecek bir alan değildir. Ancak pratik mesleki uygulamaların teknik çözümlerin paylaşıldığı harika eğitim videoları hazırlayıp 2 ay kadar önce udemy platformunda paylaşmıştım. 200’e yakın öğrenciye ulaştı bile..

İşte Büyük emeklerle hazırladığım bu udemy kurslarım hakkında bir kaç cümle paylaşmak istedim bu yazımda..

Öncelikle kurslar hakkında bir kaç istatistiği paylaşmak isterim;

  • Şubat ayında yayına giren kurslarım toplamda 5884 dakikalık eğitim süresine ulaşmış durumda.
  • Toplam 188 öğrenci (bu yazıyı hazırlarken) arasından 90 aktif öğrenci bulunuyor. (Diğerleri beleş indirim kuponu faydacıları (: .
  • Öğrenciler Türkiye yoğunlukta olup Azerbaycan, Rusya ve İngiltere merkezli.
  • Mimari Projeler Nasıl Tasarlanır? eğitimi 5 üzerinden 4.41’lik rekor puanla alanında en iyi değerlendirmeye sahip.
  • Mimari tasarım nasıl yapılır? eğitimi ise yine benzer bir değerlendirme puanıyla 4.31 ‘lik derecelendirmeye sahip.
  • Her iki eğitimin ortalama geri dönüş oranı (yani kurs açılış sayfasından satın almaya giden yolculuk) %25 civarı. Bu demek oluyor ki, kursa bir şekilde bir yerlerden ulaşan her 4 öğrenciden 1 ‘i mutlaka satın alıyor. Tabi bunda güzel açıklamalar ve samimi önizleme videoları ücretsiz kuponlar da etkili olsa da arkadaş tavsiyelerinin önemli bir yer tuttuğunu belirtmekte fayda var.

Acımasız, motvasyon kırıcı ve niteliksiz yorumlar!!!

Geri dönüşlerden %1’lik kısmın hiçbir yorum yapmaksızın tamamen kıskançlık ve saçma sapan şekilde belki de rakip eğitmenlerden kaynaklı olabilecek tek yıldızlık yorumsuz puanlar genel ortalamaya ne yazıkki kötü etki ediyor. Bu gerçekten acımasızlık, motivasyon kırıcı ve son derece alçak bir hareket. Beğenmediysen paranı iade alırsın. 1 Puanlık yorum da neyin nesi kardeşim???. Yorum bile yok ayrıca..

O kimselerin kursu parayla aldıklarını da sanmıyorum ama hadi neyse.. Şuan yukarıdaki maddelerde de bahsettiğim üzere alanında en iyi, en yüksek puana ve dönüşüm oranına sahip kurslara sahip olduğumu buradan kendi blogumdan gururla paylaşmak isterim!

Kursların devamı ve yeni kurslar yolda!!!

Kurs hazırlama süreci gerçekten meşakkatli ve son derece emek isteyen bir çalışma sürecini gerektiriyor. Udemy eğitmenlik serüvenim  yazımda sürece dair düşüncelerimi kısmen de olsa ifade etmeye çalıştım ama gerçekten kolay değil..

Mimarlık tarihi, mimarlık kariyeri planlaması ve mimari çizim pratiğiyle ilgili yeni videoaları vakit buldukça hazırlamaya devam edeceğim.

50 Öğrencilik ve kısıtlı bir süre için geçerli %50 indirim kuponu kodu R10HEDIYE ya da şu bağlantıyla kayıt olabilirsiniz; Mimarlık hakkında eğitim videoları Udemy

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir