Mimarlar sadece proje çizmez..

Castle Crush taktikleri ve bu keyifli oyun hakkında bir kaç cümle şey söylemek için bu yazıyı hazırladım. Yani mimarlar sadece proje çizmez.. Başka şeylerle de ilgileniriz arada 🙂

Uzun soluklu oyun oynamayı sevmem. Hemen sıkılırım ama bu oyunda biraz başarı elde edince kopma şansınız yok. Resmen bağımlılık yapıyor. Castle Crush hileleri yok sayarak tamamen kendi öz yetenekleriniz ile kartları geliştirerek yükseleceğiniz bir oyundur.

Biraz bakındım da youtube üzerinde castle crush videoları ya çok eski ya da çok ileri seviye oyuncuların oyunlarından sahneleri içeriyor. Bu konu hakkında doyurucu bir Türkçe içerik olmadığını farkettim.

Strateji oyunlarını sabırsız sayılabilecek biri olarak aslında pek sevmem. Bu oyunu sevme sebebim hem gerçek manada bir strateji oyunu hem de en uzun savaşlar bile en fazla 3 hadi bilemedin 5 dakika sürüyor.

Elindeki kartlara göre rakipler geldiğinden dengeli bir rekabet söz konusu diyebilirim.

Oyunda ingilizce dilinde çok fazla tüyo olsa da dediğim gibi kendi dilimizde güzel taktikler ve tüyolar yok. Oyunu oynadıkça kendi geliştirdiğim stratejileri sizlerle burada paylaşmak isterim. Biraz mimarlık dışı konulara da el atmış oluyorum bu içerikle birlikte..

Castle Crush Taktikleri

Castle Crush Oyun taktikleri arasında zaman zaman kullandığım en güzel taktikleri sizlerle burada paylaşmak istedim. O halde başlayalım;

1) Hat değiştirme taktiği!!!

Hemen hemen her 3 4 kişiden biri bu taktiği kullanır. En sık çabuk kazanma taktiğidir. Ufak manaları kullanarak sahada savaşçılarınızı farklı yollarda biriktirip standart destek ile şerit değiştirerek bir de öfke büyüsü yardımıyla rakibinizi 20 sn.’de gümletebilirsiniz.

Adam bir yola tedbir alırken siz tedbir almadığı ya da daha az tedbir aldığı yola askerlerinizi sev ederek bozguna uğratacaksınız 😉

2) Azrail taktiği!!!

Rakibin kalesine düşük manalı bariyeri yerleştiriyorsunuz, sonra azrail ile birlikte yeşil kız , golem ya da cüceyi aynı anda senkron şekilde yolluyorsunuz. Karşı saldırı eğer büyücüden ya da alan hasarına sahip başka bir düşman askerinden değilse geleni biçer gideni biçer bu taktik..Hele bir de kaleye ulaştınızmı artık 4 bilemediniz 5 vuruşta nakavt!!!

Deavantaj; Alev, okçu akını ya da meteor gibi alan hasarına sahip kartlara karşı çaresizdir..

3) İblis akını taktiği!!!

Bu taktikte kartlarınızın ya da diğer bir deyişle destenizin çok önemi var. Eliniz düzgün gelmez ise oyunu çok çabuk kaybedersiniz. Ancak şansınız yanınızdaysa 7 8 9 kupa rakipleri nakavt edebilirsiniz. Siyah çirkin zincirli iblisi 3 mana kullanarak sahaya sürmeden önce bariyer ya da okçuları kullanarak yarı sahadan başlatmalısınız. Aksi halde çok yavaş ilerlediğinden eliniz hemen tükenir.

Kaleye ulaştığında ise öfke büyüsü yardımıyla metamorf da kullanıyorsanız bir iblis daha çıkararak rakibi 6 7 vuruşta indirebilirsiniz.

4) Küçük manaların zaferi taktiği!!!

Bunun için elinizdeki kartları yükseltmeniz gerekecektir. En yüksek 4 manalık askerlerinizden oluşan destenizi seri şekilde daha rakip ne olduğunu anlamadan akın akın göndermelisiniz. Bir de öfke büyüsü ve şifa büyüsüyle birlikte inanılmaz işler yapabilirsiniz.

5) Hortlak saldırı taktiği!!!

Sahayı olabildiğince kalabalık tutup sahadaki askerleden güç alarak büyüyen hortlak ile kaleye ulaşarak 7 8 vuruşta rakibi indirebilirsiniz. Rakibinizin okçu yağmuru, büyücü veya alev hattı gibi tedbirleri varsa bu taktik işe yaramayacağı gibi oyunu çabucak kaptırmanızı sağlayacaktır.

6) Topçu maymun taktiği!!!

Nadir kartlardan biri olan bu sevimli maymun 4 5 level düzeylerine ulaştığında çok iyi işler yapıyor olacak. Onu golem ya da cüce ile korursanız bir meteor ile işi tamamlayabilirsiniz.

7) Mancınık yağmuru taktiği!!!

Açıklamaya gerek yok 🙂 Ağır savunma askerlerinizi yükseltip ön hatlarda savaşa gönderdikten sonra mancınıklarınızı korunaklı hale getirip sahaya sürün ve gerisini onlara bırakın 🙂 Onlar 4 5 top darbesiyle rakibe ne olduğunu anlamasına fırsat vermeden oyunu size getirecektir.

 

Castle Crush hakkında diğer notlar;

  • Kusursuz deste diye birşey yoktur. Her deste her desteye kaybedebilir.
  • Oyunda şans faktörü %25, zamanlama %25, taktik zeka %50 oranındadır. Bu kişisel düşüncem..
  • Büyüklerin maçlarına ve destelerine baktığınızda bazı kartları ikili kullandıklarını göreceksiniz. Bu o kartın gücünü daha etkin kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Kendi şifre kartınızı ve güçlü özelliğinizi belirledikten sonra kendi stratejinizi kolayca geliştirebilirsiniz. İlk zamanlar başkalarının ellerinden kopya çekmekte zarar görmezsiniz.

Şimdilik bu kadar.. Başka keyifli oyunlar keşfettikçe mimarın günlüğü blogunda paylaşmaya devam edeceğim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir