Boardgame tasarladım..

Websiteleri, bloglar, online eğitim setleri derken dijital alemdeki varlığımı ve ufak da olsa ek gelir modellerini değişik çalışmalar ve kendi çapımda yatırımlarla geliştirmek istiyorum.

Motomot, monoton artık adına ne derseniz iş hayatının koşturmacası arasında değişik işler yapmaya çalışarak esas işime olan motivasyonumu artırıyorum diyebilirim. Belki bir kaçış noktası yakalama çabası ve milyoner olma umudu da yok desem yanlış olmaz. 🙂

Gelelim paylaşımın nedenine.. Bir mobil oyun tasarlama fikrine odaklandım. Farklı sahneler, karakterler ve bunların etkileşimi üzerine bir kurgu en iyimser ihtimalle bir kaç araba parasına malolacaktı.. İşin bir de ruhu, nostaljik boyutu ve ben yaptım diyebilme olayı adına hazır projelerden hep vazcaydım..

En sonunda bulduğum fikrin üzerine akşamları günde 3 4 saat masabaşı yaparak çalıştım.. Uygulamayı hayata geçirmek için epey uğraştım.. Herşeyi hemen hemen açıklayan pdf dosyasında anlattım. Yazılımcı dostlardan teklif aldım..

  • 19.500 TL
  • 7.500 TL
  • 4.500 TL

Teklifler gördüğünüz üzere 100 insanın 95 tanesi için ülkemiz koşullarında riske edilecek meblalar değildi.. Ben bu fikri test etmek ve bu spektrumda bir ürünüm de olsun diyerek fikri Boardgame olarak yorumladım. Yarın ya da en gez pazartesi günü fikrin hayata geçmiş şeklini ürünleşmiş şeklini görmüş olacağım. Matbaacıya gidip kartları elime aldığımda bakalım ne hissedeceğim.. Merak edenler için bu kart oyunu bana 200 TL’ye patladı..

Oyun mekaniğini görmek, işleyişi test etmek ve yarattığı heyecanı ölçümlemek hatta belki biraz daha eklemeler, çıkarmalar yapmak adına oyunu bir kaç arkadaşımla oynayacağım. Gelişmeleri bu başka bir yazımda paylaşabilirim. Şimdilik görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir