Unity C# öğreniyorum..

Mobil oyun sektörüne yönelik ilginç bir heves saldım. Yaklaşık 1 aylık süreçten bu yana boş vakitlerimde kendimce eskizler yapıp fikirlerimi kağıda dökmeye çalışıyorum.

Udemy üzerinden hazırlayıp 500’ü aşkın öğrenciye mimari proje tasarımları ve yönetmelikler hakkında faydalı bilgileri sunmuştum. Hemen üstteki menüden bu eğitime ulaşabilirsiniz. Şimdi ise yukarıda da bahsettiğim gibi mobil oyunlar üzerine olan ilgim nedeniyle bu sektörde neler olup bitiyor, nasıl kod yazılıyor vs. bu alana yönelmek istedim. Okumamız yazmamız hatta çizmemiz de var 🙂 . Neticede mimarız.. Bir kod canavarı ya da yazılımcı değilim. Yıllardır içimde bir ukte olan yabancı dil ve kodlama konularında ilgim olmasına karşın hiçbirşey yapmama tembelliğini sonundan üzerimden atıyorum.

Değişik şeylerle uğraşıp boşa vakit harcayacağına kendi mesleğine odaklan da diyor bir yanım ama bu şekilde farklı uğraşılar mesleğime olan aşkı aksine körüklüyor. Beynimin farklı loblarına hükmedip yeni şeyler öğrendikçe bunları farklı noktalarda ürüne dönüştürmek ve belki de kendi mesleğimle alakalı bir yazılım kodlama konusunda ilerleyen dönemlerde bu sektörde yer alabilmeyi de deneyimlemek olası seçenekler arasında..

İşimden son derece memnunum. Çalışmalarımı ve bu yeni deneyimimi yine Udemy üzerinden satın aldığım bir kurs ile (Unity C# | Sıfırdan 2D & 3D Oyun Geliştirme Eğitimi) perçimlemek arzusundayım.

Web dünyasına yönelik girişimlerimi bu yazıyla sonlandırdığımı da paylaşarak ilerleyen yazılarımda bu yeni ex aşkım olan mobil yazılım olaylarıyla ilgili paylaşımlara vakit buldukça blogumda yer vermeyi düşünüyorum.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar, 26.5 saatlik bir udemy eğitiminin ardından minik çapta kendi oyunlarımı yazabilecek olma potansiyeli bile bana heyecan olarak yetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir