Mimari proje eğitim seti: yeni dersler eklendi [12.2019]

Mimari projeler nasıl tasarlanır eğitimi‘nde piyasa pratiğine ve meri mevzuatlara göre hesaplamalar, çizimler nasıl yapılıra yanıtlar veren harika bir eğitim seti olduğunu söylemiştim.

Kursa sahip olarak yönetmeliklere, kanun ve diğer ilgili mevzuatlara göre mimarlık pratiğine yönelik faydalı edinimler kazanabilirsiniz.

Kursla alakalı olarak pazar günü yarım günümü feda ettim ve ufak bazı güncelleme notları / derslerini kursiyerlerle paylaştım.

Eklenen yeni dersler ve muhteviyatını da bu blog yazısında paylaşmak istedim.

* * *

Kursu gelişen ve değişen mevzuat hükümleri çerçevesinde hem de farklı idarelerde farklı uygulama şekilleri üzerinden güncellemeye devam ediyorum.

Eklenen yeni dersler;

Müstakil konutlarda emsal ve %30 hesabı nasıl yapılır?

Bu derste İBB İmar Yönetmeliği’nde yer alan hususlardan olan Tek bağımsız bölümlü konutları ayrı tutan emsal hesabı şekillerini sizlerle paylaştım.

Farklı uygulamalarda farklı hesaplama şekillerine yönelik yine faydalı bir anlatı oldu diyebilirim.

En azından kursiyerlerin kafasında bir şey kalmaması anlamında da merak ettiklerini giderebilmeleri bakımından da iyi oldu.

Doğrudan emsal harici alanlar nelerdir?

Yönetmelikte emsal hesabıyla alakalı hep karıştırılan ya da en fazla zorlanılan kısımlardan biri olan doğrudan emsal harici alanları bu derste paylaştım.

Konut ve dükkan deposu hesabıyla ilgili değişiklikler

Depo hesaplarıyla alakalı kısımlarda yönetmelikteki değişikliklerin – mülga yiyen maddelerin yorumlanması ve bunların yeniden işlenmesi gerektiğini gelen sorulardan ve yorumlardan anladım. Bu nedenle sizlerle depo hesabıyla alakalı bir güncelleme dersi de paylaştım.

Eğer mimarlık sektöründe mevzuatlara yönelik öğrenme açlığınızı gidermek ve yenilikleri mevzuatları yorumlamayı projeler üzerinden öğrenmek için siz de Mimari Proje Eğitim Seti’ni satın alarak sonsuza kadar istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

KURSU İNDİRİMLİ OLARAK SATIN ALMAK İÇİN BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Kursla alakalı merak ettiğiniz herşeyi benimle paylaşabilirsiniz.

 

“Mimari proje eğitim seti: yeni dersler eklendi [12.2019]” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir