Bir portfolyo bin hikaye..

Portfolyo hazırlamak korkunç bir iş yükü.. Efor gerektiren ve her bir öğesinin açıklaması, tarihi, niteliği ve benzeri bilgileri (proje künyesini) yazılırken tekrar o döneme götüren muazzam yorucu bir işlem.

Ancak her mimarın üzerinden yıllar geçtikten sonra arkasına dönüp “yahu ben neler yapmıştım, ya da neler yapmışım..” dediğinde yardımına koşan, üstelik reklam yapan ve belki de meslek aşkını tazeleyen bir ürüne dönüşür.

* * *

Kişisel bloglarımda yıllardır çoğunlukla yazılar paylaşırım. Bir portfolyo gibi kullanma fikri bana pek sıcak gelmemiştir. Ancak bir kaç zamandır yaptıklarıma ulaşmak noktasında sıkıntılar yaşadığımı farkettim. Ve harddiskimin derinliklerinde öylece sessizce unutulmalarına gönlüm razı gelmedi. Mimarın günlüğü ‘nde paylaşayım istedim.

E haliyle biraz yoruldum. Hangilerini koysam, en iyisi hangisiyse onu koysam şunu koymayayım filan da hiç demedim. Bizimle değılsın, bunu da mı yaptın? filan takılmacalarına da hiiç umursamam.. Evet, bi davinci, bi arolat değiliz 🙂 Kendimizce birşeyler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Kimseden ve hiçbir üretimimizden utanmıyoruz şükür.. Her üretimin her üretimimin mutlak surette eksisi, yanlışı vardır. Bundan çekinecek değilim.

50’yi aşan çeşitli tiplerde boyutlarda ve çaplarda iş oldu Projeler sayfasındaki üretimler.. Şuan daha fazla zaman ayıracak durumum da kalmadı, ciddi yordu. Onu seç onu yapıştır, onu yaz şunu ekle yeni sekmede aç önizle filan..

Ama hiç olmamasından iyidir..

* * *

Portfolyo hamallıktır.. Porftolyo ne onunla , ne de onsuz diyeceğiniz şeylerdendir. Ama herşeye rağmen portfolyo candır.. Bizler mimarız, yaptıklarımızla övünür, yapacaklarımıza adanırız. Yapılanları eleştiririz, eleştiri candır.

Yorumunuzu paylaşın:

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayımlanır.

Site Footer