Gidişat seçmeli hikaye oyunları mobil uygulaması

İnternet sitesi açmak, youtube kanalı açmak ya da diğer sosyal ağlarda hesap oluşturarak insanların ilgisini çekebilecek ya da niche denilen sadece belirli bir alanda (dikeyde) içerikler üreterek bol takipçi sayısına ulaşmak günümüzün zıpır beyinleri için sıradan şeyler.

Ben de bu sıradan şeyleri denedim. Kimisi tuttu, kimisi için yeterli emeği sarfedemediğimden ya da yapmış olmak için yaptığımdan mıdır bilemiyorum ama tutmadı.

İlk mobil uygulamamız yayında !

Bloggerlik deneyimleri wordpress ve içerik üretmek ya da makale yazarlığı – editörlük gibi değil. Daha sonuç odaklı bir iş – girişim fikri arıyordum.

Yazılım – kod bilgim olmadığı için işin ancak text – fikir boyutunda yer alabileceğim şeylere odaklandım. Ve ortaya güzel bir sonuç çıktı.

Uygulama fikrini choose your own adventure  olarak google play store’da ve google üzerinde arattırdığımda karşıma bu hikayeleri geliştirebileceğim harika siteler ve açık kaynak kodlu ücretsiz uygulamalar çıktı.

[adinserter block=”1″]

Bir kaç tanesini denemeye başladım ve html olarak çıktı alabileceğim linksiz, telifsiz GPL Kamu lisansına sahip web servislerini yoklamaya başladım.

Sonuç ise harika oldu.. İlk ürünleri bazı webmaster forumlarında paylaştım ve geri dönüşler mükemmel oldu 🙂

Şimdi uygulamaya yeni hikayeler eklemek için vakit buldukça çalışıyorum. Uygulamayı teknik – yazılımsal olarak geliştiren ve henüz / halen yüzyüze tanışma fırsatımız olmayan 🙂 Kerem Güneş kardeşimin de sihirli parmakları kod dokunuşları için büyük bir teşekkürü hakettiğini buradan belirtmekte fayda var.

Uygulamamız StoryTR Türkçe Hikaye Oyunları adıyla yayınlandığında linkini buradan paylaşacağım. Aşağıda ilk hikayeler için bazı forumlardaki kullanıcı yorumlarınız okuyabilirsiniz.

GÜNCELLEME: UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Hocam oyun beni baya sardı. Eğlenceli sayılır. Sizi tebrik ederim. Yanlız ipucu aldıktan sonra soruya ve cevap verme yerine geri dönemiyoruz haberin olsun.  ASametyildirim

 

Devamını bekliyorum 🙂 

 

Bu arada kitap okumanın önemini daha çok anlamaya başladım 

 

Sonuna kadar ilerledim, hepsi birbirinden güzel sorular  Devamını bende heyecanla bekliyorum Elinize sağlık  Son soruya zor demişsiniz ama kolaydı be Daha zor hocam, beyin yaksın  BalabanTurk

 

Elinize sağlık oyun’u oynadım vakit hızlı geçti yeni görevler bekliyorum.  PhrA

 

Hocam bende girdim sonuna kadar oynadım yani ne yalan söyliyim )
Şöyle yapsanız, görselliği olabildiğince arttırın çok güzel bir görsel site background ve ortada bir kutucuğun içerisinde yazılar olsun, şıkların üstüne geldiğinde text animasyonları falan ekleyin toplamda da bir 100 bölüm falan yapsanız, kaldığı yeri kaydetme vs olsa çok güzel olur benim çok hoşuma gitti. Ama ipuçları çok kolay olmuş ben mesela yapamadığım sorularda ipucuna basar basmaz anladım bütün mevzuyu  Ek olarak can barı gibi birşeyde koyabilirsiniz. Seste eklenebilir ve ses ile ilgili sorularda yazılabilir diye düşünüyorum UONRl

 

Ben de böyle bir savaş oyunu yapmayı düşünüyorum nasıl ilerlemeliyim acaba  Dogubaklaci

 

Çok sevdim. Biraz görselleştirip daha zevkli hale getirir misiniz : ) çok iyi Fenty

 

Eğlenceli olmuş valla kendimi kaptırmış gidiyordum bitti )  ADANALI

 

Çok kısa be hocam. Çok keyif aldım eline sağlık.  Lielife7

 

Yorumunuzu paylaşın:

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayımlanır.

Site Footer