The Protector; Hakan Muhafız yorumlar

Son yıllarda izlediğim en başarılı Türk yapımı dizi olması nedeniyle mimarın günlüğü’nde bu yapıma yer vermek istedim. Diziye dün başladık, 5 bölüm birden saat 02.30’a kadar su gibi aktı gitti.

Bu akşam oynanacak derbi maçı (Galatasaray – Trabzonspor) maçından sonra kalan 5 bölümü daha izleyerek yeni bölümleri ve hakan muhafız dizisinin yeni sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum bile..

En iyi netflix dizileri 2019 önerileri yazımda da bahsettiğim listedemde birazdan yapacağım güncellemeyle The Protector; Hakan Muhafız yorumlar ‘ımı da eklemeyi ihmal etmeyeceğim.

[adinserter block=”1″]

[ilgili_yazi id=’109’]

Netflix dizi önerileri; The Protector Mutlaka izlemelisiniz (en azından listenize ekleyin!)

Çağatay Ulusoy’un oyunculuğundaki evrimi görünce şaşıracaksınız. Adam Amerika’ya oyunculuk eğitimi için gittiğine gerçekten değmiş. Netflix’in bilim kurgu dizileri serisi arasında en fazla izlenenlerden olması nedeniyle de Hakan Muhafız yorumlar bölümü oldukça önemli.

Sinema tadında bir dizi olmasındaki ayrıcalıkları aşağıdaki maddelerde sizlerle paylaştım;

hakan muhafız yorumlar

  • İstanbul’daki tarihi yerleri harika bir pozlama – kamera – kadraj teknikleriyle birleştirmişler. İstanbul’da yaşamak için, İstanbul’daki tarihi yerleri görmek için bu diziyi izleyip de İstanbul’u görmek için gelecek turistleri düşünemiyorum bile.
  • Hikaye gerçekten çok başarılı. Daha dizinin hemen başında sizi alıp götürüyor. Diğer pek çok yerli dizideki gibi klasik aşk sevişme meşk sahneleri yerini merak edilesi bir hikayeye bırakmış durumda.
  • Ayasofya, Küçükbeyoğlu, tarlabaşı, taksim gibi İstanbul’un tarihi yerleşimlerinin yanı sıra modern mimari öğelerin de sıkça olduğunu belirtmek istiyorum. Rezidanslar, kuleler ve bunların tamamına yayılan hikayeleri keşfetmek için Hakan Muhafız yorumlar kısmı oldukça önemli.
  • Okan Yalabık gibi usta oyuncuların da dahil olduğu harika bir oyuncu kadrosu da fark yaratan özellikleri arasında.
  • Dizi’nin hemen başında başrol oyuncularından biri olan Hakan’ın Kankası ve üvey babası muhteşem bir sadakat örneği göstererek üzücü bir şekilde hayatını kaybediyor.
  • Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü’de dizide son derece sıcak ve etkileyici sahnelerde başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş.

Hikaye soyutlaşmaya fazla devam etmezse daha büyük başarılar elde edeceğinden kesinlikle eminim. Bilim Kurgu ve fantastik yapımların en büyük derdi olan fazla hayalcilik izleyici kaybettirmek konusunda bu tür yapımların en büyük sıkıntısıdır.

Dolayısıyla mutlaka senaryo yazarlarının buna dikkat edeceğini umuyorum. Diziyi izlediyseniz siz de kendi düşüncelerinizi ve eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden mutlaka paylaşın. Sevgiler, mimarın günlüğü..

Yorumunuzu paylaşın:

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayımlanır.

Site Footer