Hasır tel siparişi verirken satış uzmanıyla paylaşmanız gereken önemli bilgileri bu yazımda sizlerle paylaştım. Atiktel hasır tel sipariş uzmanı sizin için bilmeniz gereken tüm detayları özenle yazdı.

Hasır tel için fiyat sormak veya sipariş vermek istiyorsanız istediğiniz hasır telin teknik bilgilerini satıcınızla paylaşmanız önemlidir. Aşağıda yazdığım bilgileri edinip Atiktel satış uzmanıyla paylaştığınızda hem istediğiniz ürünün fiyatını almayı hem de sipariş vermeyi kısa süre içinde yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

atiktel-hasır tel

  1. Miktar

Yapmak istediğiniz uygulama için kaç parça veya rulo hasır tele ihtiyacınız var? Tipik olarak 30 metre olan ruloları 15 metrelik iki parçaya böldürebileceğiniz gibi 10 metrelik üç parçaya da kestirebilirsiniz.

  1. Boyutlar

İstediğiniz hasır telin boyutu en önemli ikinci bilgidir. Tipik olarak 30 metre olan ruloların genişlikleri de yarım metre, 1 metre ve 1,5 metre boyutlarındadır. Dolayısıyla istediğiniz rulonun ölçüleri 10 metreye 1 metre veya 5 metreye 1,5 metre olabilir. Eğer özel üretim isterseniz istediğiniz şekilde de kesim veya üretim söz konusu olabilmektedir.

  1. Gözenek Sayısı

Gözenek sayısı hasır telin en önemli özelliklerinden birisidir. 2,5 cm içinde kaç gözeneğin olduğu hasır teli kullanacağınız yer açısından önemlidir. Gözenek sayısı gözeneklerin büyüklüklerini de belirlemektedir.

  1. Tel Çapı

Çoğunlukla mini ölçer aletiyle tel çapları ölçülmektedir. Eğer gözenek sayısını biliyorsanız ve tel çapı hakkında bir fikriniz yoksa piyasada kullanılan standart tel çapları harika bir başlangıç noktası olacaktır.

  1. Metal

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz materyallerden hangisi sizin kullanacağınız yer için uygundur? Kullanacağınız yere göre bakır, bronz, pirinç, paslanmaz çelik materyallerinden birisini tercih edebilirsiniz. Piyasada özellikle güvenlik amacıyla en çok kullanılan malzeme paslanmaz çeliktir.

  1. Hasır tarzı

Düz örgü ve fitilli yani diyagonal tarzda dokunmuş hasır teller bulunmaktadır. Beğeninize göre bunlardan birisini tercih edebilirsiniz.

  1. Kaplama

Son olarak hasır telinizin dış kaplama olmadan da satın alabilirsiniz. Bu durumda istediğiniz materyalde veya en popüler materyal olan paslanmaz çelik olarak hasır telinizi alırsınız. Daha zorlu koşullara dayanması için paslanmaz çelikten teller galvaniz ile sıcak banyoya daldırılmaktadırlar. Hasır teller ayrıca çeşitli renklerde de kaplanabilmektedirler.

Daha fazla bilgi için tarafımıza ulaşınız : https://www.atiktel.com