Hotmail Hesaplarında Güvenlik Sorunları Baş Gösterdi Microsoft Hotmail ekibi tarafından yapılan açıklama da meydana gelen açık, gözler önüne serildi.

İlgili hata sayesinde e – posta adresleri, konu, klasör gibi meta verilerin başka kötü kullanıcılar tarafından görüntülenebildiği açığa çıktı.

2020 Mart ayı sonuna kadar bu sorun devam ediyormuş. Şirket bünyesinde yer alan destek görevlisinin; sahip olduğu kimlik bilgilerinin gizliliği bir başkası tarafından ihlal edildiğinde bu açık ortaya çıktı.

Hemen önüne geçmek adına harekete geçen Microsoft Outlook geliştirici kadrosu, ilk olarak açığın bulunduğu mail hesaplarına erişim engeli getirdi.

Kimlik bilgilerine erişilmiş olan, etkilenen kullanıcıların klasörleri, klasörlerin isimleri, mail konu satırına, gönderimde bulunan mail hesaplarına erişim sağlanabiliyordu. Her şeye rağmen erişen kişinin mail içeriğini, mail eklerini görmesi imkansızdı.

Ekip bu açığın üzerine giderek, kısa bir süre içinde kapatmış olsa da yine de güvenlik önlemini elden bırakmamak da fayda var çünkü her zaman yeni bir saldırı, yeni bir açık olabilir.

Microsoft ekibi güvenliğiniz için şunları öneriyor;

Hotmail Hesabınızı Daha Güvenli Hale Getirin!

Microsoft Hotmail ekibi her ne kadar açığı kısa bir süre içinde kapatsa da hesabınız bundan etkilenmiş olabilir. Bu yüzden hesabınızı elden geçirmeniz büyük bir önem taşıyor.

Gizli güvenlik sorunuzu, mail şifrenizi daha zor, daha güçlü bir şifre yapmayı kesinlik unutmayın!

Hotmail geliştirici kadrosu ise son olarak şu açıklamalarda bulundu: Şu an verdiğimiz açık da kesinlikle mailleriniz içeriği, sizlerin şifreniz sızmadı.

Verilenin sızmadığının altını özellikle çiziyoruz. Lakin sizler güvenliği elden bırakmayın, şifrenizi daha güçlü, daha güvenli bir hale getirin.

Güvenlik için güçlü şifreler kullanın!

Kötü niyetli kullanıcılardan korunmanın en efektif yolu güçlü şifrelerdir. Güvenlik için güçlü şifreler kullanın. Hemen hesabınıza giriş yapın ve güçlü bir şifre oluşturun. Kaynak : hotmail.com giriş yap.