Instagram hikayelerinizi websitenizde nasıl gösterirsiniz?

Instagram hikayelerini websitesinde göstermek konusuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir araştırma yaptım. Yaptığım araştırma neticesinde hepi topu 2 tane kaliteli  – güvenilir web servisi olduğunu gördüm. Bu yazıda bu web servislerinin isimlerini ve instagram hikayelerini wordpress sitenizde gösterme ayarları sizlerle olacak.

Öncelikle hikayelerinizin herkese açık şekilde olduğundan ve profil bilgilerinizin herkes tarafından ulaşılabilir olduğundan yani ”gizli hesap” sahibi olmadığınızın kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Sonrasında ise yapmanız gerekenler son derece basit.

WordPress instagram hikaye gösterme olayı başlı başına bir eklenti olan embedsocial sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Ben dün akşam kurup denedim ve sonuçları birazdan sizlerle paylaşacağım.

WordPress Instagram hikaye gösterme eklentisi ayarları

Siteniz wordpress altyapısına sahipse her zaman olduğu gibi bir kaç adım daha önde başlayacağınızı daha önceki yazılarımda fazlasıyla dile getirmiştim. Çünkü devasa eklenti kütüphanesi sizlere yapmak istediğiniz hemen herşeyi bedava yapabilmenize olanak sağlıyor. İşte instagram hikayelerimi nasıl gösterebilirim sorunuz için ilk yöntem aşağıda;

  1. EmbedSocial eklentisini Story embed olanını indirip kurun.
  2. Embed Social sitesinden ücretsiz üyelik oluşturuyorsunuz.
  3. Facebook sayfanıza bir adet instagram işletme hesabını bağlıyorsunuz.
  4. Daha sonra embedsocial ekranından hikayelerinizi görüntüleyebiliyor, eğer pro hesap sahibiyseniz özelleştirme seçeneklerine müdahale edebiliyorsunuz.

Pro sürümü inanılmaz derecede pahalı. Instagram hikayelerinizi websitenizde göstermek için bu kadar para vermek doğrusu akılcı değil. Ama paranız çoksa bu sizin bileceğiniz bir şey 🙂

Instagram hikayelerini websitesinde göstermek için 2. seçenek

Bu seçeneği de dün denedim yani kod oluşturma kısmına kadar olan bölümünü bizzat denedim. Ben yaptıysam siz hayli hayli yaparsınız (ki bu aralar kafam çok dolu..)

Instagram story wordpress embed etmek için önerdiğim diğer seçenek; Fastory.io sitesi. Yine son derece kullanımı kolay ve neredeyse sıfır kod bilgisiyle sosyal medya hesaplarınıza giriş yaparak sitenin ürettiği kodları sitenizin body bölümüne ekliyorsunuz. Daha sonra kullanmak istemezseniz silerek kullanımdan vazgeçebiliyorsunuz.

Bu seçeneğin avantajı sitenize herhangi bir eklenti vs. kurmak zorunda olmamanız diyebilirim. Ayrıca wordpress dışında blogger vs. altyapıları kullanan bir blog sahibiyseniz instagram hikaye arşivinizi bu şekilde de ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

Instagram hikaye özelliği ve story’ler hakkında bir değerlendirme

Buraya kadar anlatıklarım belki de pek çoğu için hiçbir önem arzetmiyor. Ama bu işler artık modern dünyanın değişmez trendleri arasında yer almakta. İnsanlar daha fazla dijitalleşmek istiyor ve Dünya’da buraya kayıyor artık. Lazım olmaz demeyin, mimarın günlüğü’nde bu yazıların ne işi var da demeyin.. Neyin ne zaman lazım olacağını bilemezsiniz 🙂

Merak ettikleriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu paylaşın:

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayımlanır.

Site Footer