Bence yaşam sevincinin, hayata tutunmanın ve azmin hatta mutluluğun bir göstergesi ne kadar süre evde kalabildiğinizle yakından alakalı.

Malumunuz ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın hemen her yerinde bir salgın belası kol geziyor. Kimin kimden önce nasıl ve ne şekilde filminin son bulacağını Yüce Allah bilir. Tabi bu tedbiri elden bırakmak manasında değil, gerekenleri yaptıktan sonra acizliği kabul edip faideyi yaradandan beklemek adına güzel bir tefekkür olacaktır.

İnsanların bir kısmı mecburiyetten , bir kısmı ise kendi tercihleriyle evlerine kaparak karantina sürecini deneyimlemeye başladı. Başladı dediğime bakmayın multi milyoner pek çok insanın henüz bu olaylar yeni haberleşmeye başlamışken dış dünya ile ilişkilerini kestiklerini de biliyoruz. Okuyoruz ve görüyoruz. Gerçi onlar da artık tehlike altında imiş (: .

Umarım bu süreçten bir an evvel sağ salim kurtuluruz da normal yaşantımıza geri dönüş yaparız.

Mevzu korona değil elbette.. Korona’nın neden olduğu yaşamlarımızın özünü hissederek yaşamaya başlamak..

EVDE YAŞAMAK

Ben bu süreçte çalışan tayfadayım. Sanırım bir sürpriz olmaz ise böyle de devam edecek. Lakin, evde olup sosyal medyadan çıkmayanlar ile çok sıkılanlar için ilham verici hikayelerin de olduğunu söylemek istiyorum. Ne bileyim bunlardan biri Newton’un cüzzam salgınından kaçtığı dağ evinde yer çekimi yasasını bulması olayı sadece en basit örnek..

Kendi iç sesimizi dinlemek, belki yeni bir enstruman öğrenmek.. Hatta dil öğrenmek ne bileyim; blog açmak kitap okumak vs.. Bunlar için normal yaşantımızda pek vakit bulamıyorduk.. Öyle değil mi?

Yeni hobiler edinmek ve mevcut hobilerimizde mesafe kat etmek için bu durumları bir bahane haline getirebiliriz.

Kreatif düşüncenin, üretkenliğin, kendini ve yeteneklerini keşfetmenin daha harika bir yolu / fırsatı sanırım pek çoğumuzun hayatına bu derece yakın bir daha olamayabilir.

Hem sağlık nedeniyle daha güvenli bir yaşama vesile olacak olan bu ruh, hem de üretkenliği zirve yaptırarak yeni deneyimler edinerek yaşama sevincimizi artıracaktır.

Ben mesela müzik + tasarım + teknoloji paydasında pek çok etkinliği ufacık haftasonu tatillerine sığdırmayı başaranlardan biriyim. Tavsiye ediyorum.. Nasıl ve neyi yapacağınıza karar verdikten sonra gerisi inanın çok kolay geliyor.. Yeterki isteyin.. Ve mutlaka deneyin..