Modern zamanların olmazsa olmazı: Dijital günlükler

Şuan 8 Kasım 2018 ve saat 22.05. Bu , blogun ilk yazısı. Alan adını yıllar sonra >yeniden< tescil ettikten sonra tahmin edebileceğiniz bir hevesle yazılan metinleri okuyacaksınız.

Günümüzün modern günlükleri diyebileceğim bloglar konusunda biraz aşinalığınız varsa blog tutmaktan asla vazgeçemezsiniz. Hele de masrafından fazlasını kazandıran websiteleriniz olduysa beni daha iyi anlarsınız.

Özellikle mimarlık alanında websitelerim oldu. Ciddi takipçi , ziyaretçi sayısına ulaştılar. Anlık ziyaretçi sayısının 80 – 100‘lere ulaştığı, aylık tekil ziyaretçi sayısının 150K gibi rakamlara ulaştığını da hatırlarım..

Gerçek işimden, ailemden ve sosyal hayatımdan kalan vakitlerde içerik üretmek için harcadığım vakitlere ilave olarak Google analytics, adsense gibi web servislerinin mobil uygulamalarını telefonuma indirerek bir nevi rating analizleri ve score analizleri yaparken, yeni içerikler için gündemi takip ediyor, rakip sitelere göz atıyor ilgi çekici konuları da araştırıyordum.

Siteler büyüdükçe içerikleri güncel tutmak, problemleri ve masraflarıyla başa çıkmak , sosyal medya yönetimleri vs.. zorlaştığından bu projelerden çekildim.

Ve tüm bunlara rağmen keşke halen bende kalsalardı dediğim zamanlar da oldu..

[adinserter block=”1″]

Kişisel blog açmaya karar vermek

Herşeye rağmen uzmanlık alanım ve mesleğim olan mimarlık dikeyinde içerikler üretmekten büyük keyif alıyor, yeni şeyler öğrenmek için vakit buldukça araştırmalar yaparak öğrendiklerimi paylaşmak adına isimsoyisim .com şeklinde bir alan adını hayata geçirmeye karar verdim.

Çünkü bir şeyler paylaşmak için öğrenmek, insanlara faydalı şeyler sunmak, güncel kalmak, beyinlerin çevrimiçi kalarak körelmemesi için nihai bir ürün gerekiyor. O da bir blog!

Zorlukların pes ettirmemesi, dijital günlük olarak web dünyasında yer almaya devam etmek, pes etmek noktasında bir daha sat(a)mamak adına kişisel bir blog açmayı uygun gördüm.

İlerleyen dönemlerde Vlog’lar, minibloglar , sosyal medya paylaşımlarım ve keyifle oluşturacağım blog içeriklerim ile burada olacak ..

Çau çau 🙂

Yorumunuzu paylaşın:

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayımlanır.

Site Footer