12 Mart Gaziantep doğumluyum. İAÜ Mimarlık Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olduktan sonra G.Antep’te, İstanbul’da önemli firmalarda ve kendi mimarlık ofisimde ağırlıklı olarak özel konut projeleri’nde yer aldım.

Aynı zamanda Türkiye’nin önemli dijital mimarlık yayınlarını hayata geçirdim, katkılarda bulundum. 2009 yılından bu yana aylık ziyaretçi sayısı 150.000 , sayfa görüntüleme sayısı yarım milyonu bulan mimarlık siteleri ve Ulusal mimarlık yayınları için içerikler ürettim.

İç Mekan Tasarımı Üzerine Notlar adlı 80 sayfa bandrolsüz bir kitabım var. Haftalık yerel bir gazetede 3 seneye yakın gündeme dair konular hakkında köşe yazarlığı yaptım. Mimarlar Odası’nın çıkardığı dergilerde makaleler yazdım. Toplamda kayda değer 2000’i aşkın haber, makale ve köşe yazım bulunmaktadır. Özetle yazmayı da çizmek kadar seviyorum.

Mimarlık dışında farklı alanlarda dijital uğraşılarım da mevcut;

Mimarın günlüğü adını verdiğim bu mimari blogda da vakit buldukça içerikler paylaşıyorum.

Mimarın Günlüğü hakkında..

muratercelebi_logo
Adımın ve soyadımın baş harfleri olan M ve E harflerinden esinlenerek tasarladığım kişisel logom.

Mimarlık dikeyinde içerikler, faydalı ve teknik anlatımların yer aldığı zaman zaman farklı konulara da yönelebilen bir kişisel blog.

Pek çok mimari blog‘un aksine yalın, sade ve içerik odaklı bir tasarımla tematik yayın yapan mimarın günlüğü, minimalist bir anlayış benimsemiştir.

Öte yandan, içerikler konusunda da ana akım medya’dan – belki gündemden bir hayli uzakta, ama ele aldığı konular bakımından üzerinde düşünülesi bir duruş söz konusudur.

Herkesin içinde, doğru olana eğri bakan bir göz vardır.. Mimar Sinan