12 Mart Gaziantep doğumluyum. Mimarlık Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olduktan sonra G.Antep’te, İstanbul’da önemli firmalarda ve kendi mimarlık ofisimde ağırlıklı olarak konut projeleri’nde yer aldım.

Aynı zamanda Türkiye’nin önemli dijital mimarlık yayınlarını hayata geçirdim, katkılarda bulundum. 2009 yılından bu yana Aylık ziyaretçi sayısı 150.000 , sayfa görüntüleme sayısı yarım milyonu bulan mimarlık siteleri ve Ulusal mimarlık yayınları için içerikler ürettim.

İç Mekan Tasarımı Üzerine Notlar adlı 80 sayfa bandrolsüz bir kitabım var. Haftalık yerel bir gazetede 3 seneye yakın gündeme dair konular hakkında köşe yazarlığı yaptım. Mimarlar Odası’nın çıkardığı dergilerde makaleler yazdım. Toplamda kayda değer 1500’ü aşkın haber, makale ve köşe yazım bulunmaktadır. Özetle yazmayı da çizmek kadar seviyorum. Mimarlık alanında ve çeşitli alanlarda dijital uğraşılarım da mevcut. Udemy’de yer alan kurslarım bunlardan sayılabilir.

Mimarın günlüğü adını verdiğim bu mimari blogda da vakit buldukça içerikler paylaşıyorum.

Mimarın Günlüğü hakkında..

muratercelebi_logo

Mimarlık dikeyinde içerikler, faydalı ve teknik anlatımların yer aldığı zaman zaman farklı konulara da yönelebilen bir kişisel blog.

Pek çok mimari blog‘un aksine yalın, sade ve içerik odaklı bir tasarımla tematik yayın yapan mimarın günlüğü, minimalist bir anlayış benimsemiştir.

Öte yandan, içerikler konusunda da ana akım medya’dan – belki gündemden bir hayli uzakta, ama ele aldığı konular bakımından üzerinde düşünülesi bir duruş söz konusudur.

Herkesin içinde, doğru olana eğri bakan bir göz vardır.. Mimar Sinan

Son olarak içerik ve yayın anlayışımla ilgili bazı noktaları da paylaşmakta yarar var;

  •  Faydalı ve özgün içerikler üretmeye çalışıyorum. Türkçe’yi düzgün kullanmaya, dil bilgisi ve yalın bir anlatıma özen gösteriyorum. Mimarlık dikeyinde özellikli Türkçe içerikler ile kamu nezdinde sektörel bilincin artmasına katkı sağlamaya çalışıyorum. Site dışı bağlantılar konusunda mutlaka gerekmedikçe otoritesi yüksek olmayan sitelere aktif link vermemeye çalışıyorum. Yorumlar küfür, argo, hakaret, reklam vs.. olmadığı müddetçe muhalif düşüncede olanlar da dahil onaylanmaktadır..
  •  Bu sitede yer alan içerikler ağırlıklı olarak kişisel görüşlerden oluşmaktadır. Bilgi veren içerikler için ise konunun güncelliğini yitirmiş, silinmiş, eksik ya da hatalı olabileceğini unutmayın. Telif vb. içerdiğini düşündüğünüz içerikler için iletişim sayfasından yazabilirsiniz. İçerikleri kaynak göstererek ve aktif link vererek, nazik bir mail yoluyla beni de bilgilendirerek kullanabilirsiniz.