Bu yazımda sizlerle Covid-19 pandemi sürecinde küçük işletmelere destek olmak amacıyla teknoloji devlerinden Yahoo tarafından sunulan 1 yıllık ücretsiz com net org domain kaydı nasıl yapılır bunu paylaşmak istedim.

Normal koşullarda 35 TL ile 50 TL arasında değişen alanadı kayıt işlemleri Yahoo’nun sunduğu bu harika teklifle tamamen ücretsiz hale geliyor. Deneme amaçlı olarak bir adet .com domain de ben kaydettim (:

Şimdi geçelim ücretsiz domain alma olayına..

Yahoo ücretsiz com net org domain nasıl alınır?

Öncelikle bu kampanyanın 31 Aralık 2020 tarihinde son bulacağını belirteyim.

Adım 1: Öncelikle https://smallbusiness.yahoo.com/busi…r/payitforward linkinden start for free seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Daha sonra bir sektör seçin ve işletmenizin adını yazın.

Adım 3: Bu adımdan sonra bir sanal kart eklemeniz gerekecek. Merak etmeyin bu sanal kart gelecek yılki yenileme için kullanılacağından herhangi bir ücret çekimi söz konusu olmayacak.

Adım 4: Önceki ekranda girdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayın.

Doğrulama için telefon numarası girmeniz gereken alan için ise bu siteyi kullanabilirsiniz. Bu sitede bir çok ücretsiz doğrulama vs işlemleri için kullanılabilecek Amerikan cep telefonu numarası var. Birini seçip kullanabilirsiniz.

Adım 5: Giriş ve doğrulama işlemlerinin ardından yahoosmallbusiness hesabınıza giriş yapın ve Online sekmesi üzerinden bedava alanadınızı arayın ve kaydedin. Hepsi bu kadar..

Alanadınızı kaydettikten sonra 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Eğer projeniz tuttuğu takdirde Türkiye’deki bir firmaya taşıyarak projenizi devam ettirebilirsiniz. İyi şanslar..